Retinol

Navštívte nás na Facebooku Napiste nam Navštívte nás na WELLU

RETINOL

Predstavuje kozmetickú formu vitamínu A , ktorý patrí do skupiny retinoidov , ako je napríklad beta – karotén , ktorý sa nachádza v potravinách , či kyselina retinová . Tá sa v súčasnosti využíva v dermatológii na liečbu akné .

Kódové označenie : Kyselina retinová , Retina – Ox , retinol

ČO TO JE ?

Je to vitamín , ktorý sa v prírode nachádza v dvoch formách :

- V aktívnej forme ako vitamín A , vyskytujúce sa v živočíšnych výrobkoch , ako je napríklad rybí olej , a v tejto forme ho organizmus dokáže využiť priamo ,

- V rastlinnej ríši ho nájdeme vo forme beta – karoténu , či provitamínu A.

AKÁ JE JEHO ÚLOHA ?

Retinol pôsobí proti vráskam a rozjasňuje pokožku . Stimuluje takmer všetky kožné bunky , aby komplexne pôsobili proti starnutiu , pritom udržuje pokožku zdravú , a predchádza vzniku akné a dermatitídam .

PRE KOHO ?

Pre všetky od 35 rokov , u ktorých dochádza k strate jasu pokožky ak vzniku vrások . V prípade , že ide o ľudí s veľmi citlivou pokožkou , ktorí trpia rosaceou ( rozaceou ) alebo zvýšenou reaktivitou kapilár je potrebné postupovať opatrne .

Aplikovať postupne . Je potrebné začať maximálne dvoma aplikáciami týždenne , najlepšie ráno , a v prípade , že to pokožka dobre znáša , frekvenciu postupne zvyšovať .

Najskôr sa rozžiari pokožka . K tejto premene dôjde hneď v prvom týždni aplikovaní . Potom sa objaví viditeľná zmena vrások , ktoré po 4 týždňoch aplikácie ustúpi .

Comments are closed.