Kyselina Hyalurónová

Navštívte nás na Facebooku Napiste nam Navštívte nás na WELLU

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Táto kyselina je prirodzenou súčasťou pokožky a hrá významnú úlohu pri jej hydratáciu a zachovanie elasticity . Vekom , stresom a nečistotou sa znižuje jej množstvo a kvalita .

Nepatrí medzi najnovšie objavy , ale je obľúbená u odborníkov v oblasti lekárskej kozmetiky , ktorí ju oceňujú pre jej výborné hydratačné schopnosti .

Kódové označenie : HA , HAF , Hyalufix , hyaluronát atď

ČO TO JE ?

Kyselina hyalurónová obsahuje molekuly , ktoré dokážu zadržať množstvo vody tisícnásobne väčšie ako je ich hmotnosť . Vďaka svojim hydratačným schopnostiam je teda akousi molekulárne ” hubkou ” odohrávajúci dôležitú úlohu pri ochrane tkanív .

AKÁ JE JEJ ÚLOHA ?

Kyselina hyaluronová pomáha udržiavať objem a pevnosť pokožky . Kozmetilógovia a vedci sa dlho domnievali , že kyselina hyalurónová je vhodná len na vyrovnanie vrások . Dnes však už vďaka našim vedomostiam o kožu a pokročilým prostriedkom chemickej analýzy môžeme povedať , že táto kyselina navyše funguje ako ” špongia ” , ktorá zachytáva molekuly vody a udržuje pokožku maximálne hydratovanú .

Prispieva k správnej činnosti kožných buniek , hlavne tých , ktoré produkujú kolagén .

PRE KOHO ?

Polovica množstvo kyseliny hyalurónovej sa síce v ľudskom tele každodenne obnovuje , no vekom sa zhoršuje jej kvalita a dochádza k znižovaniu jej množstva . Je vhodná pre všetky vekové kategórie no najmä sa odporúča všetkým od 40 rokov .

Aplikuje sa každý večer , v prípade únavy , suchosti a povädnutej pleti aj ráno .

Pokožke sa vracia pružnosť a jej kvalita .

 

Comments are closed.