viete aký máte typ pleti?

Navštívte nás na Facebooku Napiste nam Navštívte nás na WELLU

Viete aký máte typ pleti ?

1. NORMÁLNA PLEŤ

Ideálna pleť bez defektov , ktorú však u dospelých nájdeme veľmi zriedka , najčastejšie majú túto pleť deti pred príchodom puberty . Má jednotnú farbu a jemnú textúru , je rovnaká na všetkých častiach tváre . Vystačíme tu s jednoduchou starostlivosťou , hydratuje , väčšinou nevyžaduje žiadne špeciálne prípravky .

 

2. SUCHÁ PLEŤ

Tenká a jemná so sklonom k olupovaniu a rôznym druhom podráždenia . Starne rýchlejšie než typy ostatné . Neprodukuje dostatok kožného mazu , nutného na vytvorenie ochrannej bariéry , preto ľahko stráca vlhkosť a s pribúdajúcimi rokmi povädne . Reaguje prehnane na vonkajšie vplyvy ako je vietor a mráz , ale aj príliš horúci vzduch . Potrebuje špeciálnu jemnú kozmetiku , určenú pre suchú pleť . Suchú pleť je potrebné hydratovať a vyživovať . Dôležitá je lipidová zložka = krémy sú mastnejšie .

 

3. MASTNÁ PLEŤ

Lesknúca sa pleť s viditeľnými rozšírenými pórmi a nadmernou tvorbou kožného mazu . Môže mať zašednuté alebo žltkasté sfarbenie a typický je sklon k tvorbe akné a komedónov ( čiernych bodiek ) . Tento typ pleti je nutné dôkladne , ale šetrne čistiť a ošetrovať ľahkými nemastnými prípravkami . Výhodou je , že starne oveľa neskôr ako ostatné typy . Je silnejšia a lepšie odoláva vonkajším vplyvom .

 

4. ZMIEŠANÁ PLEŤ

Vyznačuje sa nerovnomernou produkciou kožného mazu v rôznych častiach tváre : pleť na lícach je suchšia , môže byť aj napätá , zatiaľ čo T – zóna ( čelo , nos a brada ) sa leskne , má rozšírené póry a čierne bodky , rovnako ako mastná pleť . Vyžaduje niekedy , najmä v maskách , dvojakú starostlivosť – suché partie je nutné vyživovať , mastné dôkladne čistiť a hydratovať .

 

Pravidelné používanie peelingu udržuje pokožku jemnú a hebkú , vyhladenú a pružnú.Odstránením povrchových odumretých buniek pokožky zabezpečíme maximálne využitie hydratačných a výživných zložiek z použitých krémov a emulzií .

Nezabúdajte na dekolt a poprsie .

 

Comments are closed.