ako správne pleť čistiť?

Navštívte nás na Facebooku Napiste nam Navštívte nás na WELLU

Ako správne pleť čistiť ?                                                                                                                    

Niekoľko krokov , ktoré vykonávame ráno aj večer :

 

1. Odlíčenie pleti : používame čistiace mlieka , krémy , emulzie , gély , a vody .

 

Prípravky slúžia na odstraňovanie make – upu , ale aj bežných povrchových nečistôt , potu a kožného mazu . Používame ich , aj keď sa Nelíčim ! Pre suchú pleť sú lepšie mlieka a krémy , pre mastnú pleť gély .

 

2. Tonizácia : používame pleťové vody a toniká .

 

Toniká slúžia na dočistenie pleti , teda k odstráneniu zvyškov nečistôt a čistiaceho prípravku . Našu pleť osviežia a vyrovnávajú pH pleti . Pleťové vody určené pre mastnú pleť navyše zmierňujú viditeľnosť rozšírených pórov . Majú dezinfekčné a upokojujúce účinky . Pleťové vody a toniká určené pre suchú pleť sú vhodnejšie bez obsahu alkoholu , pôsobia hlavne na upokojenie pleti .

 

3. Hydratácia a výživa : používajú sa denné , nočné , očné krémy a emulzie .

 

Denné krémy slúžia hlavne ako ochrana pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a to vrátane nečistôt v ovzduší a UV žiareniu . Mastná pleť by mala byť ošetrená ľahkým krémom alebo emulziou .

Nočné krémy nám zaisťujú regeneráciu a výživu . Obsahujú množstvo výživných látok , ktoré môžu nerušene počas spánku prenikať do pleti a dodávať im vitalitu . Nezabúdajte na ošetrenie očného okolia a krku , ktorý inak nemilosrdne prezrádza náš vek .

 

Čistenie pleti je základom starostlivosti o našu pleť . Nezabúdajme , že svoju pleť máme len jednu na celý život a oplatí sa preto do nej investovať čas aj peniaze . Výnosom je zdravá , mladistvá a pestovaná pleť . Ošetrená pleť bude vždy našou ozdobou . Čistenie pleti by malo byť pravidelné , každý deň ráno aj večer . Ak pleť dôkladne nečistíme , účinné látky krémov ťažšie prenikajú do pleti a nie sú úplne využité . Aj ten najlepší krém potom nemusí prinášať očakávané účinky .

 

 

 

 

Comments are closed.